środa, 24 stycznia 2018 r.  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Wiadomości z tagiem Według  RSS
Dlaczego Antoni Macierewicz po dymisji zachowuje powściągliwość? Publicyści niejednomyślni

Dodano: 22.01.2018 11:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po odwołaniu z rządu Antoni Macierewicz jest roztropny - twierdzą zgodnie Paweł Lisicki i Jacek Żakowski. Różnica zdań dotyczy powodów takiego zachowania odwołanego ministra. Według dziennikarza "Polityki" były szef MON "jest w bardzo trudnej sytuacji", bo jako przewodniczący podkomisji smoleńskiej "ma udowodnić to, co nieudowadnialne". - Musi liczyć na łaskę prezesa, że ten nie będzie wykorzystywał momentu wyjątkowej słabości Macierewicza, jakim będzie publikowanie szczątków raportu. Litość prezesa dla słabości pana Antoniego jest kluczem do zrozumienia jego grzeczności - tłumaczył publicysta. Nie zgodził się z nim Lisicki. Jak podkreślił, to "słabość opozycji pozwala rozgrywać prezesowi tak sprawę z Macierewiczem". Żakowski dodał, że "Ojciec Rydzyk też nie bryka" i zasugerował, że stoi za tym jakieś "porozumienie".

Źródło: https:

Niezwykły pałac w Mojej Woli. Aktywiści walczą o jego renowację

Dodano: 22.01.2018 8:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

We wsi Moja Wola w województwie wielkopolskim znajduje się XIX-wieczny pałac myśliwski. Został wybudowany dla księcia brunszwicko-oleśnickiego Wilhelma. Budynek w stylu szwajcarskim zaprojektował polski inżynier. Pałac zbudowany jest z drewna na kamiennej podmurówce. Elewacja wykonana została z kory dębu korkowego sprowadzanego z Portugalii. Później powstała murowana pięciokondygnacyjna wieża z tarasem widokowym, powozownia, stajnie, wędzarnia oraz domek myśliwski. Wokół budynku znajduje się się malowniczy park utrzymany w stylu angielskim. Pałac ma bogatą historię. W czasie II wojny światowej w jego części zorganizowano obóz jeniecki. W latach 50. ubiegłego wieku znajdowało się tu Technikum Leśne im. Bolesława Bieruta. Obecnie cały kompleks znajduje się w prywatnych rękach. Według fascynatów tego miejsca właściciel nie dba o swoją własność, a pałac popada w coraz większą ruinę. Mają jednak nadzieję, że zabytek uda się uratować.

Źródło: https:

Plotka: Warner Bros. rezygnuje z Gotham City Sirens? W planach inne filmy o Harley Quinn

Dodano: 20.01.2018 11:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy


O tym, że Harley Quinn może powrócić w kilku filmach, spekulowało się już od jakiegoś czasu. Według portalu The Wrap, Gotham City Sirens nie jest jednym z nich.
Artykuł .

Źródło: https:

Potężna asteroida leci w kierunku Ziemi

Dodano: 19.01.2018 9:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Asteroida większa od dubajskiego wieżowca Burdż Chalifa leci w kierunki Ziemi. NASA sklasyfikowała ją jako "potencjalnie niebezpieczną". Przeleci nieopodal naszej planety 4 lutego z prędkością ponad 107 tys. km/h. AJ129 ma szerokość około 1,1 km. To największa kosmiczna skała, która znajdzie się niedaleko Ziemi w tym roku. Według obliczeń, przeleci w odległości około 4 mln 184 tys. kilometrów od naszej planety.

Źródło: https:

Kolejny cios w grupę mokotowską

Dodano: 19.01.2018 7:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Policjanci z CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku prowadzą śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym powiązanej z tzw. "grupą mokotowską", zwaną również medialnie "gangiem obcinaczy palców". Tym razem 12 osób jest podejrzanych o trzy uprowadzenia w celu uzyskania okupu. 11-u z nich policjanci doprowadzili z Zakładów Karnych lub Aresztów Śledczych. Zatrzymano jedną osobę, 44-letniego Alberta P.Sprawy uprowadzeń, w które byli zamieszani ludzie z gangu mokotowskiego rozpoczęły się w latach 2002 – 2005. Wówczas to, na terenie Warszawy i okolic doszło do szeregu uprowadzeń osób dla okupu. W większości zdarzeń działania sprawców charakteryzowała skrajna brutalność, m.in. obcinano palce ofiarom, torturowano je, a nawet dochodziło do zabójstw. Prowadzone śledztwo dotyczy około 30 uprowadzeń i 5 zabójstw.Po wielu miesiącach pracy policjanci z CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Według policjantów podział zadań w grupie zajmującej się porwaniami, był ściśle zhierarchizowany. Uprowadzeń dokonywali najbardziej zaufani członkowie grupy, rejon w którym miało nastąpić uprowadzenie był zabezpieczany przez inną "ekipę", a po uprowadzeniu ofiarę przewożono do wynajętych "dziupli", gdzie trzymano ją w fatalnych warunkach do czasu zakończenia negocjacji. Zdarzało się, że sprawcy obcinali uprowadzonym palce, które następnie podrzucali członkom rodziny. Takie postępowanie i tortury stosowane wobec przetrzymywanych miały również na celu wymuszenie na rodzinach, jak najszybszego zebrania okupu.

Źródło: https:

Meksyk. Odkryto najprawdopodobniej największą podwodną jaskinię na świecie

Dodano: 18.01.2018 9:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Oto największa podwodna jaskinia na świecie. Znajduje się w Meksyku, w pobliżu kurortu Tulum. Odkrycia dokonali nurkowie uczestniczący w projekcie Gran Acuifero Maya po 10 miesiącach prac. Jest on poświęcony badaniu wód podziemnych na półwyspie Jukatan. Jaskinia składa się z dwóch łączących się obiektów. Łącznie długość korytarzy wynosi 347 km. Średnia głębokość jaskini wynosi 20 metrów. W najpłytszym miejscu są to dwa metry, w najgłębszym około 100 metrów. Podwodny archeolog Guillermo de Anda nazywa odkrycie "niesamowitym". Według niego to "najważniejsze zatopione stanowisko archeologiczne na świecie". Zdaniem naukowca pomoże zrozumieć m.in. proces rozwoju cywilizacji Majów. Już teraz udało się odnaleźć szczątki reprezentantów wczesnych form homo sapiens, wymarłych zwierząt, pozostałości po architekturze Majów, ceramikę i groby. Łącznie tych archeologicznych elementów jest ponad 100.

Źródło: https:

PLOTKA: Spider-Man pojawi się w filmie Venom?

Dodano: 16.01.2018 18:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Według najnowszych informacji postać Spider-Mana może pojawić się w solowej produkcji o losach jednego z jego największych przeciwników.
Artykuł .

Tagi: Według
Źródło: https:

Czy Marvel kończy z serialami animowanymi?

Dodano: 16.01.2018 9:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zła wiadomość dla fanów seriali animowanych "Avengers Assemble", "Guardians of the Galaxy" i "Spider-Man". Według najnowszej plotki studio Marvel Animation planuje skasowanie wspomnianych produkcji. Seriale są silnie inspirowane kinową wersją uniwersum Marvela i spieniężają sukces kolejnych filmów studia. Blog "The Tomb of the Cartoon Monkey Skeleton", którego autor rozmawiał z członkami ekip

Źródło: www.filmweb.pl

Trzynaście powodów 2 - Co wydarzy się w nowym sezonie?

Dodano: 15.01.2018 14:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Według mnie pierwszy sezon jest opowieścią zamkniętą i nie ma co wałkować tematu. Netflix postanowił jednak kręcić kolejne odcinki. Widzów czeka kilkumiesięczny przeskok w czasie. Clay stara się uporządkować swoje życie, jednak jego myśli cały czas są przy Hanah. Nastolatkowie kolejny raz dostaną do rozwiązania pewną tajemnicę, jednak rozwiązanie nie będzie umieszczone na kasetach, tylko na innej [...]

Źródło: twoje-seriale.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 www.filmy.grupamedialna.com.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone