wtorek, 24 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Wiadomości z tagiem Ostatnim  RSS
Śmierdząca prawda o Uranie. Naukowcy mają ostateczne potwierdzenie

Dodano: 24.04.2018 8:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Uran, siódma planeta od Słońca, przez dziesiątki lat skrywał istotną, choć dość śmierdzącą, tajemnicę Układu Słonecznego. Międzynarodowy zespół naukowców ogłosił właśnie, że ma ostateczny dowód na to, że Uran śmierdzi siarkowodorem. To bezbarwny gaz o silnym i wybitnie nieprzyjemnym zapachu, który porównuje się do smrodu zgniłych jaj. Odkrycia dokonano dzięki urządzeniu znajdującym się w Obserwatorium Gemini. Ostatnio próbowano "powąchać" Uran za pomocą sondy Voyager 2 w 1986 roku. Według ekspertów fakt, że planeta śmierdzi, świadczy także o czymś więcej. - To dowód, że już na samym początku formowania się Układu Słonecznego doszło do wielkiego wstrząsu - mówi Glenn Orton, współautor badań. Eksperci liczą na to, że odkrycie siarkowodoru pomoże połączyć historię tego jak powstawał Układ Słoneczny z tym jak się uformował te 4,6 mld lat temu. Wiedza o dokładnym składzie odległych planet pozwoli ustalić gdzie obiekty powstały i jak daleko później oddaliły się od Słońca.

Źródło: https:

Chodakowska "przesyła serduszka" do paparazzi

Dodano: 23.04.2018 13:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ewa Chodakowska jest jedną z niewielu polskich celebrytek, które uwielbiają pozować paparazzi. Dzięki temu jest najczęściej fotografowaną gwiazdą, co chętnie wykorzystuje. Na niemal każde wyjście starannie się stylizuje, tak by utrzymać status ikony stylu. Ostatnio postawiła na bluzę Łukasza Jemioła oraz luźne spodnie. Przymierzając ubrania w butiku machała i przesyłała serduszka paparazzi.

Tagi: Ostatnim
Źródło: https:

Wieniawa: "Jako nastolatka sprawiałam wiele kłopotów rodzicom"

Dodano: 23.04.2018 9:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Julia Wieniawa w ekspresowym tempie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich, młodych gwiazd. 19-latka spełnia się w aktorstwie i śpiewie. Ostatnio awansowała również do roli wysłanniczki L’Oreal Paris w Cannes. W ostatnim wywiadzie celebrytka przyznała, że okres nastoletniego buntu przeżyła będąc w gimnazjum. Wyznała, że zdarzało jej się wagarować i uczestniczyć w szalonych imprezach. Wieniawa podkreśla jednak, że zawsze wiedziała, kiedy należy przestać, ponieważ była najrozsądniejszą osobą w swojej grupie znajomych. 

Źródło: https:

Syn Królikowskiego zrobi karierę? "Jest po pierwszych sesjach, również bez koszulki"

Dodano: 22.04.2018 10:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dzieci znanych rodziców często próbują pójść w ich ślady walcząc o uwagę mediów. Ostatnio głośno zrobiło się o Piotrze Królikowskim. Syn Rafała Królikowskiego do tej pory trzymał się z dala od show biznesu, wygląda jednak na to, że wkrótce może się to zmienić. Zadebiutował jako model i nie brak głosów, że 20-latek "zebrał najlepsze geny" z całej rodziny. Kto jeszcze walczy o obecność w show biznesie i czemu trzymamy kciuki za Piotra? Oglądajcie Klika(j) Pudelka.

Źródło: https:

Wiemy, ile odcinków będzie liczył Netfliksowy Wiedźmin

Dodano: 20.04.2018 19:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Twórcy serialu Wiedźmin od Netfliksa ujawniają coraz więcej informacji. Ostatnio dowiedzieliśmy się, ile odcinków będzie liczyć produkcja.

Źródło: filmozercy.com

Stan Lee kontra świat

Dodano: 20.04.2018 14:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ostatnia awantura ze Stanem Lee... Nie, jeszcze raz. Ostatnia awantura o Stana Lee mnie nieco zniesmaczyła, bo choć sam zainteresowany wszystko zdementował, to, jak mówią, smród pozostał.
Artykuł .

Źródło: https:

Tykająca bomba tektoniczna

Dodano: 19.04.2018 12:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie nie brzmi czy, a kiedy nastąpi. Trzęsienie ziemi wywołane przez uskok tektoniczny Hayward to pewnik. Przebiega on pod gęsto zaludnionymi obszarami w okolicach San Francisco. Powoduje wstrząsy średnio co 150 lat. Ostatnie takie trzęsienie ziemi miało miejsce w 1868 i 1906 roku, kolejne zbliża się więc nieubłaganie. Naukowcy z rządowej agencji geologicznej USGC przygotowali symulację takiego trzęsienia ziemi. Zakładają, że będzie miało 7 stopień magnitudy, a więc porównywalne do tego, które miało miejsca na Haiti w 2010 r. W scenariuszu USGC ginie 800 osób, 18000 jest rannych, 25000 uwięzionych w zawalonych domach i windach bez prądu. 

Tagi: Ostatnim
Źródło: https:

Naukowcy odkryli nowe fakty o superwulkanie Yellowstone

Dodano: 18.04.2018 17:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na terenie parku Yelowstone w USA znajduje się superwulkan. Jeśli wybuchnie, może spowodować nieodwracalne zmiany klimatyczne na całym świecie. Naukowcy więc z największą uwagą mu się przyglądają. Ostatnie odkrycie może mieć kluczowe znaczenie dla przewidzenia przebiegu tej niebezpiecznej eksplozji. Namierzyli tzw. strefę przejściową, która kontroluje ruch magmy podczas ewentualnej erupcji. To niespotykany wgląd w strukturę przepływu magmy, która napędza wulkaniczne eurpcje. Już teraz szacuje się, że wulkan zgromadził tyle lawy, że zaleje teren o powierzchni 90x30 km. Superwulkan w Yellowstone ostatni raz był aktywny ok. 640 tys. lat temu. Naukowcy szacują częstotliwość wybuchów na około 600-700 tys. lat. Niektórzy geolodzy twierdzą, że Yellowstone wybuchnie jeszcze w tym stuleciu

Tagi: Ostatnim
Źródło: https:

Coraz gorsza oglądalność The Walking Dead

Dodano: 17.04.2018 20:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

The Walking Dead przyciąga przed ekrany telewizorów coraz mniej widzów. Ostatnie wyniki oglądalności wskazują, że serial ogląda najmniej osób od czasów 1. sezonu.

Źródło: filmozercy.com

FIFA 18 z dodatkiem tematycznym Mistrzostw Świata?

Dodano: 17.04.2018 15:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Za dwa miesiące Mistrzostwa Świata FIFA, a zapowiedzi nowej gry, ani też dodatku tematycznego nie ma. Ostatnia aktualizacja gry FIFA 18 pozwala snuć domysły, że EA jednak coś szykuje dla graczy.
Artykuł .

Tagi: Ostatnim, FILM
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 www.filmy.grupamedialna.com.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone