poniedziałek, 19 lutego 2018 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Akademii  RSS
Poznaj laureatów BAFTA 2018

Dodano: 18.02.2018 22:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych przyznała swoje nagrody. Zobacz kto zwyciężył i zgarnął najwięcej statuetek.
Artykuł .

Tagi: Akademii
Źródło: https:

Oscary 2018: Kto wygra nagrody? Oto nasze prognozy

Dodano: 16.02.2018 15:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Już 4 marca poznamy oscarowe rozstrzygnięcia. Jakie sensacje szykuje nam w tym roku Amerykańska Akademia Filmowa?
Artykuł .

Źródło: https:

OSCARY 2018: Wybierz swoich faworytów w ankiecie

Dodano: 16.02.2018 11:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jak co roku postanowiliśmy sprawdzić, na ile gust użytkowników Filmwebu pokrywa się z upodobaniami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. Znajdziecie ją w zakładce OSCARY 2018. ANKIETA zawiera listę nominowanych we wszystkich kategoriach. Pod każdym tytułem/nazwiskiem znajduje się

Źródło: www.filmweb.pl

Kształt wody - 2018-02-16

Dodano: 15.02.2018 23:19 | 0 odsłon | 0 komentarzyWyróżniony13 nominacjami do Oscara, 7 nominacjami do Złotych Globów, 12 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) i Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji 2017 najnowszy film wizjonerskiego reżysera Guillermo del Toro, twórcy nagrodzonego 3 Oscarami „Labiryntu fauna”. Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W pozostałych rolach: nominowany do Oscara Michael Shannon, nominowany do Oscara Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg i Doug Jones.

Francuzi podsumowują swoje badania. Radioaktywna chmura przyleciała z Rosji

Dodano: 15.02.2018 10:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przez dwa tygodnie jesienią 2017 roku nad Europą unosił się izotop promieniotwórczy ruten-106. Wykryto go na niemal całym kontynencie. Radioaktywna chmura nie była niebezpieczna, ale jej pochodzenie stanowiło wielką tajemnicę. Teraz naukowcy z Francuskiego Instytutu Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Jądrowego (IRSN) twierdzą, że izotop został uwolniony z zakładu Majak - jednego z największych zakładów atomowych w Rosji. Według IRSN rosyjscy technicy spartaczyli wytwarzanie rutenu-106, który miał trafić do Włoch na potrzeby eksperymentu fizycznego. Rząd Federacji i państwowy operator atomowy gwałtownie zaprzeczyli doniesieniom, ale przedstawiciele Instytutu Badawczego Bezpieczeństwa Nuklearnego Rosyjskiej Akademii Nauk są w tej sprawie podzieleni. Już w październiku 2017 roku Francuzi wywnioskowali z próbkowania powietrza, że izotop najprawdopodobniej pochodzi z Uralu. Stwierdzono też, że radioaktywna chmura to nie wynik wypadku w reaktorze. Wtedy promieniotwórczych zanieczyszczeń w powietrzu byłoby dużo więcej. Cień podejrzeń padł na zakład Majak, przez który w 1957 roku doszło do poważnego skażenia dużego obszaru Uralu, a obecnie wytwarza się tam izotopy promieniotwórcze ze zużytego paliwa jądrowego. Według Francuzów do uwolnienia rutenu-106 doszło w wyniku niekontrolowanego wzrostu temperatury, gdy Rosjanie wytwarzali radioaktywny cer-144 na potrzeby Państwowego Laboratorium Gran Sasso. Wtedy część rutenu przekształciła się w tlenek i ostatecznie z powietrzem rozprzestrzenił się w Europie. Ponieważ rosyjskie władze i zakład Majak oficjalnie zaprzeczają, sprawa wciąż jest otwarta. Jednak zdaniem Franka von Hippela, fizyka z Uniwersytetu Princeton Francuzi mają rację. Dodaje też, że nawet jeśli nad Europą radioaktywna chmura była niegroźna, to mieszkający w pobliżu zakładu Rosjanie na pewno otrzymali "potencjalnie znaczącą dawkę izotopu do płuc".

Źródło: https:

Kraków. Jubileusz 130-lecia Akademii Muzycznej

Dodano: 14.02.2018 8:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Akademia Muzyczna w Krakowie obchodzi 130-lecie istnienia, nawiązując do tradycji założonego w roku 1888 przez Władysława Żeleńskiego - Konserwatorium Muzycznego. W trakcie roku jubileuszowego, który rozpocznie się 25 lutego, zaplanowano wiele nagrań muzycznych i koncertów.

Tagi: Akademii
Źródło: www.e-teatr.pl

Rusza sprzedaż karnetów na nowy semestr Akademii Filmowej

Dodano: 12.02.2018 6:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Akademia jest czteroletnim Studium Wiedzy o Filmie na poziomie akademickim. Program Akademii Filmowej obejmuje czteroletni cykl wykładów połączonych z projekcjami filmowymi. Akademia składa się z ośmiu semestrów, dołączyć można w dowolnym semestrze cyklu. Zapraszamy do uczestnictwa zarówno studentów jak i wolnych słuchaczy. Zajęcia Akademii odbywają się w poniedziałki, o godz. 17:00 do 22:30

Źródło: www.filmweb.pl

Canal+ pokaże 90. galę rozdania Oskarów. Transmisja odkodowana dla wszystkich abonentów nc+

Dodano: 08.02.2018 19:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W nocy z 4 na 5 marca br. odbędzie się 90. gala wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W Polsce ceremonię w ramach tzw. „otwartego okna” będzie transmitować Canal+. Gospodarzami studia oscarowego będą: Katarzyna Borowiecka i Katarzyna Janowska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 www.filmy.grupamedialna.com.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone